zbąszynek

PAP

Lubuskie zakupiło pierwszy pociąg elektryczny za 21,4 mln zł

Lubuskie zakupiło pierwszy pociąg elektryczny za 21,4 mln zł

We wtorek regularne kursy na trasie Zielona Góra - Poznań Główny rozpocznie pociąg elektryczny Impuls zakupiony przez samorząd woj. lubuskiego. Dzięki niemu zwiększy się liczba połączeń z tego regionu do Poznania.

W zderzeniu szynobusu z samochodem zginął kierowca auta

Kierowca samochodu osobowego zginął w zderzeniu jego auta z szynobusem na przejeździe kolejowym w miejscowości Dąbrówka Wielkopolska w powiecie świebodzińskim (Lubuskie). Po uderzeniu szynobus pchał samochód przez ok. 200 metrów.

Unia: budujcie te wały na Odrze i Warcie

Nasze województwo zakończyło negocjacje z Komisją Europejską nad dokumentem, który określa, jak mamy wydawać pieniądze z UE przez najbliższe sześć lat. Lubuskie ma na koncie aż 440 mln euro

Trzy naboje dla posłanki Bukiewicz

Trzy naboje dla posłanki Bukiewicz

skłoniło mężczyznę do napisania listu? - Chodziło o łącznicę kolejową Pomorsko - Przylep - mówi Bożenna Bukiewicz.Łącznica Pomorsko - Przylep powstaje w ramach modernizacji linii kolejowej nr 358 na odcinku Zbąszynek - Czerwieńsk. To kluczowa inwestycja kolejowa w tej części województwa. Po zakończeniu

PKP zapowiada remonty torów

wiat na poznańskim Dworcu Głównym. Dworcowy tunel zostanie przystosowany dla niepełnosprawnych pasażerów. PKP PLK realizuje też wspólnie z wielkopolskim Urzędem Marszałkowskim kilka kontraktów regionalnych, z których najważniejsze to modernizacja połączeń kolejowych Luboń - Wolsztyn, Zbąszynek

Lubuskie zawarło kontrakt z Unią Europejską

Lubuskie zawarło kontrakt z Unią Europejską

Czerwieńsk-Zbąszynek i budowę małej łącznicy kolejowej. Dzięki temu podróż pociągiem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dziś podróż pociągiem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 min. Kolejne 8,5 mln euro miałyby trafić na modernizację linii

Dobre wieści: UE pomoże wyremontować kolej

- Zbąszynek i budowę małej łącznicy kolejowej. Dzięki temu podróż pociągiem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dziś podróż pociągiem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 minut. Kolejne 8,5 mln euro miałoby trafić na modernizację linii kolejowej

Lubuskie: dziesięciolatek zginął pod kołami pociągu

Górze Waldemar Osypiński, chłopiec przez tory przechodził poza przejściami i przejazdami. Śmiertelnie potrącił go pociąg osobowy relacji Zbąszynek - Rzepin. Na miejscu pod nadzorem prokuratora trwa wyjaśnienie okoliczności tragedii. W związku z tym, przez pewien czas zamknięte były oba tory linii E-20

Dodatkowe pociągi na Wszystkich Świętych

kasy i punkty informacji. Pojawią się także dodatkowe patrole policji i Służby Ochrony Kolei. Dodatkowe pociągi Kursujące 29, 30 października i 1 listopada godz. 4.08 Poznań Gł. - Zbąszynek; godz. 4.37 Leszno - Poznań Gł.; godz. 5.14 Poznań Gł. - Konin; godz. 7.17 Zbąszynek - Poznań Gł.; godz

"Piękna Helena" jedzie do Niemiec

"Piękna Helena" jedzie do Niemiec

rozpędzić do 130 km/godz., bo została zaprojektowana do prowadzenia pociągów pospiesznych. Pociąg wyjedzie z Wolsztyna w sobotę 16 września o godz. 5.58 i podąży przez Zbąszynek, Czerwieńsk i Gubin do miasta Lübben. Tam dobierze wody i zostawi wagony, a sama "Piękna Helena" pojedzie do

Nowe połączenia kolejowe od 1 lutego

ponownie znajdą się też pociągi Leszno - Zbąszynek (10.33-12.10) i Zbąszynek - Leszno (12.33-14.10). Po kilkudniowej przerwie na trasę powróci też pociąg Poznań - Łódź Kaliska (12.54-17.20) i Łódź Kaliska - Poznań (5.15-10.15). Likwidacja tego połączenia wywołała protesty pasażerów. Wczoraj marszałek

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zobacz, co się zmieni w twoim województwie

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zobacz, co się zmieni w twoim województwie

" (Przemyśl - Bydgoszcz). Lubuskie. Nowy rozkład jazdy pociągów Nie będzie pociągu relacji Poznań Gł. - Frankfurt. Zostaną natomiast uruchomione pociągi na trasie Rzepin - Zbąszynek. Nowością będzie uruchomienie dodatkowego połączenia Frankfurt - Zielona Góra i Zielona Góra - Frankfurt

Wyniki wyborczych dogrywek w Lubuskiem

. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszłość - 54,40 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 45,60 proc. Zbąszynek Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 51 proc. Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc

Wyniki wyborczych dogrywek w Lubuskiem

. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszłość - 54,40 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 45,60 proc. Zbąszynek Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 51 proc. Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc

Dogrywki wyborcze w Lubuskiem

Możejko, PO - 28,2 proc. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszłość - 41,6 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 43,5 proc. Zbąszynek Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc. Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 40,3 proc. Żagań Sławomir Kowal, Nasze Miasto - Nasz Powiat

Korekta rozkładu PKP: zmiany w Wielkopolsce

; termin realizacji 2008-2011. -modernizacja linii 357 Sulechów - Luboń na odcinku Wolsztyn - Luboń, w terminie od 2009 do 2011 r. -modernizacja linii 358 Zbąszynek - Gubin na odcinku Zbąszynek - Czerwieńsk (2009 - 2013). Tak więc pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo w zasadzie przez najbliższe

Poznań: Komunikacja na święto Wszystkich Świętych

Poznań: Komunikacja na święto Wszystkich Świętych

Służby Ochrony Kolei. Dodatkowe pociągi Kursujące 29, 30 października i 1 listopada godz. 4.08 Poznań Gł. - Zbąszynek; godz. 4.37 Leszno - Poznań Gł.; godz. 5.14 Poznań Gł. - Konin; godz. 7.17 Zbąszynek - Poznań Gł.; godz. 7.49 Wrocław Gł. - Poznań Gł.; godz. 8.01 Koszalin - Poznań Gł.; godz. 11.35

Pociągiem do Poznania szybko i punktualnie

Pociągiem do Poznania szybko i punktualnie

o 20 minut. PKP PLK szykuje się też do modernizacji linii do Wrocławia, Szczecina (przez Krzyż), Gołańczy, trasy na Berlin (Zbąszynek - Gubin). Urząd Marszałkowski stara się o fundusze, które pozwolą na odnowienie linii do Bydgoszczy i dalej do Gdańska, by pociągi nią mogły mknąć z szybkością 200 km

Wybory 2011. Kandydaci do Sejmu: okręg nr 8 - Zielona Góra

21 Dembniak Ryszard Romuald emeryt, Zbąszynek, członek partii SLD 22 Moskalik Kinga Maria studentka, Stary Kisielin, gm. Zielona Góra, nie należy do partii politycznej

Lubuska samorządowa lista płac

Żurawski - 19 776 zł Radny Mirosław Algierski - 7 251 zł Zbąszynek Burmistrz Wiesław Czyczerski - 116 749 zł Zastępca burmistrza Jan Makarewicz - 46 295 zł Przewodniczący rady miejskiej Jan Mazurek - 49 744 zł (wynagrodzenia i zasiłki ZUS) Radny Wioleta Muszyńska - 1 381 zł Lubrza Wójt

Zielona Góra: Kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów w Lubuskiem

Miłosz Czopek, l. 33, Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Grabka, l. 42, Razem w Przyszłość Wojciech Kuryłło, l. 31, Nasze Miasto Wschowa Tadeusz Kąkalec, l. 56, SLD-SDPL-PD-UP Leon Żukowski, l. 62, Zwyczajni Razem Zbąszynek Wiesław Czyczerski, l. 49, GIW Jan Mazurek, l. 49

Wybierz radnego sejmiku lubuskiego

zdobycia 6 mandatów Platforma Obywatelska 1. Sławiak Bożena, Sulęcin 2. Zaborowski Bogusław, Przytoczna 3. Kubik Marek, Słubice 4. Ostrouch Jerzy, Gorzów Wlkp. 5. Golon January, Ołobok 6. Lisek Jerzy, Trzciel 7. Napierała Wojciech, Zbąszynek 8. Nowik Piotr, Świebodzin 9. Koziński Adam

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zbąszynek

Zbąszynek (do 1945 niem. Neu Bentschen) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie świebodzińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zbąszynek. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 5073 mieszkańców

Zbąszynek (gmina)

Zbąszynek – – gmina miejsko-wiejska w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim.Siedziba gminy to Zbąszynek.Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 8539 osób. Ochrona przyrodyNa obszarze gminy

Zbąszynek (stacja kolejowa)

Zbąszynek – stacja kolejowa w Zbąszynku, w województwie lubuskim, w Polsce. W latach 1922 - 1939 był stacją graniczną po niemieckiej stronie. Stacja została oddana do użytku w 1922 r. jako nowa stacja graniczna, gdy pobliski Zbąszyń stał się graniczną stacją Polski. Wybór lokalizacji

Kosieczyn

|rok = 2010 |strefa numeracyjna = (+48) 068 |kod pocztowy = 66-210Zbąszynek |tablice rejestracyjne = FSW |SIMC = 0916970 |mapa wsi = |kod mapy =PL-LB |stopniN = 52 |minutN = 13 |sekundN = 43.04 |stopniE = 15 |minutE = 49

Chlastawa

= Category:Chlastawa |wikisłownik = |www =}} Chlastawa (niem. Klastawe) – wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Zbąszynek.W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego. ZabytkiWedług rejestru

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

zbąszynek

Zbąszynek (do 1945 niem. Neu Bentschen) to miasto w woj. lubuskim, w powiecie świebodzińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zbąszynek. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 5073 mieszkańców.

więcej o zbąszynek na pl.wikipedia.org