zb±szynek

dżek, PAP

W zderzeniu szynobusu z samochodem zgin±ł kierowca auta

W zderzeniu szynobusu z samochodem zgin±ł kierowca auta

Kierowca samochodu osobowego zgin±ł w zderzeniu jego auta z szynobusem na przejeĽdzie kolejowym w miejscowo¶ci D±brówka Wielkopolska w powiecie ¶wiebodzińskim (Lubuskie). Po uderzeniu szynobus pchał samochód przez ok. 200 metrów.

Lubuskie zakupiło pierwszy poci±g elektryczny za 21,4 mln zł

We wtorek regularne kursy na trasie Zielona Góra - Poznań Główny rozpocznie poci±g elektryczny Impuls zakupiony przez samorz±d woj. lubuskiego. Dzięki niemu zwiększy się liczba poł±czeń z tego regionu do Poznania.

Lubuskie. Ostatnie rozdanie pieniędzy z PROW 2007-14

32 lubuskie gminy zawarły we wtorek umowy o dofinansowaniu projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-14. Dzięki temu samorz±dy otrzymaj± ł±cznie prawie 20 mln zł na realizację swoich inwestycji, przede wszystkim wodno-kanalizacyjnych.

NIK: niektóre z lubuskich gmin maj± problemy z finansowaniem inwestycji komunalnych

- poinformował PAP w pi±tek dyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Zielonej Górze, Zbysław Dobrowolski. Kontrola objęła gminy: Nowa Sól, Sulechów, Szprotawa, Torzym i Zb±szynek. Pod lupę wzięto przede wszystkim działania ich władz w celu zmniejszenia zadłużenia na podstawie analizy wybranych dochodów i

Unia: budujcie te wały na Odrze i Warcie

powinno znaleĽć się na modernizację linii kolejowej Czerwieńsk - Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dzi¶ podróż poci±giem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 minut

Trzy naboje dla posłanki Bukiewicz

Trzy naboje dla posłanki Bukiewicz

skłoniło mężczyznę do napisania listu? - Chodziło o ł±cznicę kolejow± Pomorsko - Przylep - mówi Bożenna Bukiewicz.Ł±cznica Pomorsko - Przylep powstaje w ramach modernizacji linii kolejowej nr 358 na odcinku Zb±szynek - Czerwieńsk. To kluczowa inwestycja kolejowa w tej czę¶ci województwa. Po zakończeniu

PKP zapowiada remonty torów

wiat na poznańskim Dworcu Głównym. Dworcowy tunel zostanie przystosowany dla niepełnosprawnych pasażerów. PKP PLK realizuje też wspólnie z wielkopolskim Urzędem Marszałkowskim kilka kontraktów regionalnych, z których najważniejsze to modernizacja poł±czeń kolejowych Luboń - Wolsztyn, Zb±szynek

Lubuskie zawarło kontrakt z Uni± Europejsk±

Lubuskie zawarło kontrakt z Uni± Europejsk±

Czerwieńsk-Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dzi¶ podróż poci±giem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 min. Kolejne 8,5 mln euro miałyby trafić na modernizację linii

Dobre wie¶ci: UE pomoże wyremontować kolej

- Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dzi¶ podróż poci±giem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 minut. Kolejne 8,5 mln euro miałoby trafić na modernizację linii kolejowej

Lubuskie: dziesięciolatek zgin±ł pod kołami poci±gu

Górze Waldemar Osypiński, chłopiec przez tory przechodził poza przej¶ciami i przejazdami. ¦miertelnie potr±cił go poci±g osobowy relacji Zb±szynek - Rzepin. Na miejscu pod nadzorem prokuratora trwa wyja¶nienie okoliczno¶ci tragedii. W zwi±zku z tym, przez pewien czas zamknięte były oba tory linii E-20

Nowy rozkład jazdy poci±gów. Zobacz, co się zmieni w twoim województwie

Nowy rozkład jazdy poci±gów. Zobacz, co się zmieni w twoim województwie

" (Przemy¶l - Bydgoszcz). Lubuskie. Nowy rozkład jazdy poci±gów Nie będzie poci±gu relacji Poznań Gł. - Frankfurt. Zostan± natomiast uruchomione poci±gi na trasie Rzepin - Zb±szynek. Nowo¶ci± będzie uruchomienie dodatkowego poł±czenia Frankfurt - Zielona Góra i Zielona Góra - Frankfurt

Wyniki wyborczych dogrywek w Lubuskiem

. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszło¶ć - 54,40 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 45,60 proc. Zb±szynek Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 51 proc. Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc

Wyniki wyborczych dogrywek w Lubuskiem

. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszło¶ć - 54,40 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 45,60 proc. Zb±szynek Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 51 proc. Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc

Dogrywki wyborcze w Lubuskiem

Możejko, PO - 28,2 proc. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszło¶ć - 41,6 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 43,5 proc. Zb±szynek Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc. Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 40,3 proc. Żagań Sławomir Kowal, Nasze Miasto - Nasz Powiat

Wybory 2011. Kandydaci do Sejmu: okręg nr 8 - Zielona Góra

21 Dembniak Ryszard Romuald emeryt, Zb±szynek, członek partii SLD 22 Moskalik Kinga Maria studentka, Stary Kisielin, gm. Zielona Góra, nie należy do partii politycznej

Lubuska samorz±dowa lista płac

Żurawski - 19 776 zł Radny Mirosław Algierski - 7 251 zł Zb±szynek Burmistrz Wiesław Czyczerski - 116 749 zł Zastępca burmistrza Jan Makarewicz - 46 295 zł Przewodnicz±cy rady miejskiej Jan Mazurek - 49 744 zł (wynagrodzenia i zasiłki ZUS) Radny Wioleta Muszyńska - 1 381 zł Lubrza Wójt

Zielona Góra: Kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów w Lubuskiem

Miłosz Czopek, l. 33, Prawo i Sprawiedliwo¶ć Krzysztof Grabka, l. 42, Razem w Przyszło¶ć Wojciech Kuryłło, l. 31, Nasze Miasto Wschowa Tadeusz K±kalec, l. 56, SLD-SDPL-PD-UP Leon Żukowski, l. 62, Zwyczajni Razem Zb±szynek Wiesław Czyczerski, l. 49, GIW Jan Mazurek, l. 49

Wybierz radnego sejmiku lubuskiego

zdobycia 6 mandatów Platforma Obywatelska 1. Sławiak Bożena, Sulęcin 2. Zaborowski Bogusław, Przytoczna 3. Kubik Marek, Słubice 4. Ostrouch Jerzy, Gorzów Wlkp. 5. Golon January, Ołobok 6. Lisek Jerzy, Trzciel 7. Napierała Wojciech, Zb±szynek 8. Nowik Piotr, ¦wiebodzin 9. Koziński Adam

Nie znalazłe¶ tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zb±szynek

Zb±szynek (do 1945 niem. Neu Bentschen) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zb±szynek. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 5073 mieszkańców

Zb±szynek (gmina)

Zb±szynek – – gmina miejsko-wiejska w województwie lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim.Siedziba gminy to Zb±szynek.Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 8539 osób. Ochrona przyrodyNa obszarze gminy

Zb±szynek (stacja kolejowa)

Zb±szynek – stacja kolejowa w Zb±szynku, w województwie lubuskim, w Polsce. W latach 1922 - 1939 był stacj± graniczn± po niemieckiej stronie. Stacja została oddana do użytku w 1922 r. jako nowa stacja graniczna, gdy pobliski Zb±szyń stał się graniczn± stacj± Polski. Wybór lokalizacji

Kosieczyn

|rok = 2010 |strefa numeracyjna = (+48) 068 |kod pocztowy = 66-210Zb±szynek |tablice rejestracyjne = FSW |SIMC = 0916970 |mapa wsi = |kod mapy =PL-LB |stopniN = 52 |minutN = 13 |sekundN = 43.04 |stopniE = 15 |minutE = 49

Chlastawa

= Category:Chlastawa |wikisłownik = |www =}} Chlastawa (niem. Klastawe) – wie¶ w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim, w gminie Zb±szynek.W latach 1975-1998 miejscowo¶ć administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego. ZabytkiWedług rejestru

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwo¶ci± obowi±zywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufno¶ci. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własn± odpowiedzialno¶ć. Materiał pochodz±cy z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.

zb±szynek

Zb±szynek (do 1945 niem. Neu Bentschen) to miasto w woj. lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zb±szynek. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 5073 mieszkańców.

więcej o zb±szynek na pl.wikipedia.org