wyposażenie świetlic

PAP

Milion złotych na inwestycje na świętokrzyskiej wsi

Milion złotych na inwestycje na świętokrzyskiej wsi

56 świętokrzyskich samorządów otrzyma łącznie milion złotych na inwestycje w ramach programu Odnowa Wsi Świętokrzyskiej. Środki pomogą m.in. wyposażyć świetlice czy wyremontować remizy strażackie.

Warmińsko-Mazurskie. Ponad 2,6 mln zł na rozwój wsi

Ponad 2,6 mln unijnego dofinansowania mogą otrzymać gminy, organizacje pozarządowe, parafie, przedsiębiorcy i rolnicy na projekty związane z rozwojem wsi we wschodniej części Mazur - poinformowała w poniedziałek Lokalna Grupa Działania "Lider w EGO".

Przebudowa dworca Bydgoszcz Główna - poczekania i kasy w kontenerach

Budynki dworca Bydgoszcz Główna w czwartek zostały wyłączone z użytkowania, a pasażerowie muszą korzystać z tymczasowego obiektu. Związane jest to z rozpoczętą niedawno gruntowną przebudową dworca, która potrwa do końca przyszłego roku.

Bydgoszcz. Wmurowano kamień węgielny pod budowę dworca kolejowego

. Gruntowną modernizację przejdzie tzw. dworzec wyspowy - budynek postawiony w XIX w. między peronami bydgoskiej stacji. Mieszczą się tu teraz biura spółek kolejowych, a parter jest w większości niewykorzystany, gdyż znajdujące się tu restauracje i świetlice zlikwidowano. Dworzec zostanie dostosowany do

Świętokrzyskie. Kielecka Caritas otwiera placówki przedszkolne

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Caritas będzie prowadziła świetlicę na mocy porozumienia z gminą. Z kolei punkt przedszkolny w Psarach, do którego będzie uczęszczało ok. 20 dzieci, powstał w części budynku dawnej szkoły podstawowej. Część placówek Caritas wyposażyła z własnych środków. Ks. Banasik

"Pozdrawiamy tę osobę, która opowiada stek bzdur o naszej szkole". Jak naprawdę wyglądają szkoły z "raportu" Elbanowskich? Sprawdziliśmy

"Pozdrawiamy tę osobę, która opowiada stek bzdur o naszej szkole". Jak naprawdę wyglądają szkoły z "raportu" Elbanowskich? Sprawdziliśmy

jest robiona zupełnie bez głowy". Czytaj relację z debaty »> Wśród argumentów na nieprzygotowanie szkół do przyjęcia maluchów padały dość poważne zarzuty pod adresem konkretnych placówek. W konsekwencji dyrektorzy dowiadywali się z mediów, że w ich szkole zamiast w świetlicy dzieci

Rzeszów. Kwesta charytatywna rzeszowskiego towarzystwa albertyńskiego

dotychczasowym kwestom organizowanym w dniu Wszystkich Świętych i Zaduszki na cmentarzach Rzeszowa i okolicznych miejscowości udało się m.in. uruchomić w Racławówce koło Rzeszowa schronisko dla kobiet. Budynek na to schronisko przekazały władze gminy Boguchwała, a środki na jego wyposażenie przekazała Rada

Program edukacyjny SLD: budowa publicznych żłobków, przedszkoli i nowych szkół

przedszkole powinno być blisko domu i zapewniać opiekę dzieciom przez co najmniej 8 godzin. SLD proponuje budowę przedszkoli w technologii modułowej, bo - jak wyliczała Piekarska - koszt budowy takiego przedszkola wraz z wyposażeniem to około 5 mln. zł. "Jest to więc relatywnie tanio, a takie przedszkole

Prezydent Komorowski otworzył centrum edukacji im. bł. ks. Popiełuszki

w sąsiedztwie kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. W skład kompleksu wchodzą: muzeum multimedialne poświęcone bł. ks. Popiełuszce, wielofunkcyjna sala widowiskowa z widownią na 110 osób, sale szkoleniowe, świetlica dla dzieci i młodzieży oraz boisko sportowe z syntetyczną nawierzchnią. Kamień

Nowa świetlica dla dzieci ze starówki

niepełnosprawnych. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zajęło się wyposażeniem placówki. W świetlicy są już nowe meble i sprzęt komputerowy z dostępem do internetu. W tym miesiącu placówka przeprowadziła się do odnowionych, ciepłych i suchych pomieszczeń w domu przy Sienkiewicza 17. Dla dzieci urządzono tu dwa pokoje

Nauczyciel Roku z Zielonej Góry

wyposażenie pracowni językowej dla szkoły. Wyróżnienia dostali Marek Golka, fizyk z ZSO nr 6 w Radomiu, i Beata Maciołek, nauczycielka w świetlicy ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych.

Szkoła ewangelicka została otwarta w Gliwicach

rozbudowaliśmy" - tłumaczył Szala. Obecnie znajduje się w nim 6 klas i 2 pomieszczenia administracyjne. Obiekt, w którym mieści się Szkoła Podstawowa jest nowoczesny, wyposażony w elementy stylu postindustrialnego - estetyki poprzemysłowej (np. drzwi z metalowymi okuciami, stropy z betonu architektonicznego

Odurzeni chuligani spalili ośrodek w Świdnicy

Odurzeni chuligani spalili ośrodek w Świdnicy

powodów do narzekań: cztery posiłki dziennie, świąteczne paczki, przyzwoicie urządzone sypialnie, wyposażone świetlice ze sprzętem muzycznym, telewizorami, wielkimi akwariami i fotelami. Chodzili do szkoły, grali w piłkę, ćwiczyli na siłowni, latem korzystali z basenu.Uderzył mistrz szachówW piątek późnym

Po orlikach, czas na świetlice

Po orlikach, czas na świetlice

rodziny z problemami. Gminy mają szansę dostać do 600 tys. zł na jedną świetlicę. Zasada będzie podobna jak przy "orlikach": 80 proc. kosztów pokryje państwo z budżetu centralnego, po 10 proc. dadzą marszałek województwa i gmina. Rząd zdecydował wydać na to jeszcze w tym roku 300 mln zł, a w

Warmińsko-mazurskie. Biskupiec skarży się na celników po kiermaszu pierogów

wyposażenie wiejskiej świetlicy. Rozgoryczenie samorządowców jest tym większe, że w imprezie uczestniczyły nie tylko władze gminy, powiatu i województwa, ale również marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dlatego swój protest gmina przesłała do prezydenta RP, premiera i ministra finansów. Przewodnicząca rady

Zamieszki w Limanowej. Chcą "w końcu zrobić porządek z Romami"

Zamieszki w Limanowej. Chcą "w końcu zrobić porządek z Romami"

mężczyzn - pisze "Gazeta Wyborcza".W ruch poszły kamienie i butelki z benzyną, agresywny tłum chciał wedrzeć się do mieszkania romskiej rodziny. Interweniowała policja, w obawie przed linczem na miejsce nawet ściągnięto specjalny pluton wyposażony w sprzęt do tłumienia zamieszek. Jednak to tylko

Komisja łazienkowa skończyła pracę

Komisja, która wyjaśniała zarzuty związkowców LPEC oskarżających prezesa spółki o niegospodarność i złe zarządzanie firmą, zakończyła pracę. Oskarżenia dotyczą remontu sekretariatu, świetlicy i gabinetu prezesa, który ma pochłonąć 155 tys. zł. Z raportu otrzymanego przez redakcję wynika m.in

Rekord kolędników - zebrali prawie 1,38 mln zł

Rekord kolędników - zebrali prawie 1,38 mln zł

Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Umburanas, w diecezji Bonfim, w stanie Bahia.Jeden z projektów polega na pomocy dzieciom z Peru. Pieniądze będą przeznaczone na ukończenie budowy i wyposażenie biblioteki i łazienki w Centrum Pastoralnym w Pampas. Miejsce to stanie się także świetlicą środowiskową dla

Sześciolatku, nie dla ciebie pieniądze z Unii

Sześciolatku, nie dla ciebie pieniądze z Unii

Kiedy rząd w styczniu zabierał Ministerstwu Edukacji 300 mln zł na opłacenie nauczycieli, wyposażenie szkół i popołudniowe świetlice dla sześciolatków, premier Tusk mówił: - Z powodu kryzysu przesuwamy ciężar reformy o rok. Zaraz potem Sejm zapisał w ustawie, że do 2012 r. to samorządy będą

Święta u powodzian. Cicha noc zabrzmi w kontenerze

, dwie pozostałe spędzą zimę w dwóch blaszakach w Załużu w gminie Szczucin.MSWiA od początku naciskało, by mieszkańcy wyprowadzali się z kontenerów przed zimą - nawet do pomieszczeń w szkołach czy świetlicach. - Przy zapowiadanych mrozach nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na zagrożenie

Puste szkoły: 10 uczniów w klasie. Nabór na forum

Puste szkoły: 10 uczniów w klasie. Nabór na forum

Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Drewnianej słynąca ze świetnego wyposażenia i specjalistów zajmujących się dziećmi z niepełnosprawnościami ogłasza się na forum Gazeta.pl. Informuje, że od września chce przyjąć do klasy piątej kilkoro uczniów. "Klasa 4b liczy

Rodzice walczą z miastem o szkołę nr 60

Rodzice walczą z miastem o szkołę nr 60

zerowej w podstawówce, mimo sporego zainteresowania rodziców. Zerówkę przeniesiono do Szkoły Podstawowej nr 107. Kaczmarek: - Przez takie decyzje rozdzielono rodzeństwa i nie zapewniono opieki najmłodszym dzieciom, bo w szkole nr 107 nie ma świetlicy i nie ma co z nimi zrobić po zajęciach w zerówce

6-latki do szkoły: w każdym mieście będzie inaczej

6-latki do szkoły: w każdym mieście będzie inaczej

Poznania zaklinają się, że niemal każdą szkołę już dostosowały dla sześciolatków (większe sale i place zabaw oraz dłużej działająca świetlica).Władze Krakowa też deklarują, że nie przeniosą zerówek na siłę, ale będą namawiały rodziców, żeby zapisywali dzieci do szkół.W Łodzi 6-latki zostaną w przedszkolach

Karadżić przed Trybunałem w Hadze

;sch" jak polskie "sz" był spalony, bo Holendrzy te trzy litery czytają twardo "shh". Dziś w Europie nazwa kurortu kojarzy się przede wszystkim ze słynnym i słynącym z komfortowego wyposażenia więzieniem. Aresztanci zamykani są celach tylko na noc, w dzień ich drzwi są otwarte

Pomysł na firmę: Zwyciężyło orle gniazdo

ziemi na wsi będzie miał taką możliwość - zapewniał 46-letni architekt. Takie domy w USA i Europie Zachodniej to moda. I szyk. W Toskanii dom z sofą, fotelami i w pełni wyposażoną kuchnią ma wokalista Sting (według pomysłu Rodericka Romero, projektanta z Manhattanu). Zamówiła go też sobie projektantka

Wiejskie przedszkola nie boją się likwidacji

projekt "Hurra - Idę do przedszkola!". - My przez rok opłacamy pół etatu dla nauczyciela (ok. 1 tys. zł na rękę) oraz gwarantujemy opiekę logopedy i psychologa. Dodatkowo nowa placówka dostaje od nas 20 tys. na wyposażenie sal. Rodzice nic nie płacą za opiekę nad dzieckiem - mówi Krzysztof

Luzy w szkole

świetlice to też etaty dla pedagogów - mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektorka wydziału oświaty w Lublinie i szefowa komisji oświaty Unii Metropolii Miast Polskich. Podstawówkom zależy, by już teraz jak najwięcej rodziców sześciolatków posłało je do pierwszej klasy zamiast do zerówki. Wysyłają rodzicom

Prezydent tłumaczy weto: Nowelizacja ustawy oświatowej nieprzygotowana

systemem oświaty nieprzystosowanym do ich wymagań" - napisał prezydent w uzasadnieniu. Według niego, przebudowa szkół, zmiana wyposażenia klas i świetlic oraz dokształcenie nauczycieli będą wymagały znaczących nakładów finansowych.Tymczasem, zdaniem Lecha Kaczyńskiego, w czasie obecnego kryzysu

Zalane szkoły nie zdążą z remontami. Nie mają pieniędzy

Do sutereny Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie w maju wdarła się woda z Wisły. Sale lekcyjne, szatnia, kuchnia i szkolny bufet zostały zalane do wysokości 1,8 metra. - Woda zniszczyła ściany i wykładziny, straciliśmy też całe wyposażenie: stoliki, krzesła, meblościanki, sprzęt AGD

Jurczyk idzie w osiedla

- Startuję w wyborach nie z powodu ambicji czy honoru, tylko żeby utrzymać dobry wizerunek Szczecina - stwierdził Marian Jurczyk Prezydent Szczecina szuka poparcia wyborców na spotkaniach w dzielnicowych świetlicach. We wtorek wieczorem pojawił się w siedzibie rady osiedla Drzetowo-Grabowo. Na

Będzie pomoc dla byłych pracowników PGR-ów

wyposażenie szkół, świetlic i klubów sportowych. Fundusz pomógłby w ograniczeniu bezrobocia na wsi i przeciwdziałałby tzw. dziedziczeniu biedy - powiedział Kalemba. Gotowy projekt powinien być przedstawiony we wrześniu. Kalemba ma nadzieję, że fundusz mógłby powstać w przyszłym roku. Stanisław Kalemba

Tata buduje domy

- przedszkola, szkoły, sklepy, przychodnie, tereny rekreacyjne, świetlice, kluby, szpital, świątynie. Tak jak w latach 20. ubiegłego wieku w Holandii czy Niemczech ma być i w Shubh Griha. Z 25 hektarów, które zajmie osiedle, aż 70 proc. pozostanie niezabudowane, będą tam i tereny dla dzieci, i specjalne trasy

Propozycja dla niepełnosprawnych

tys. zł - na remont budynku przy ul. Kochanowskiego, zakup wyposażenia: zestawów komputerowych, kserokopiarki, sprzętu rehabilitacyjnego, agd i rtv, mebli, pomocy dydaktycznych i materiałów do prowadzenia terapii zajęciowej. - Budynek stoi na samym skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Mickiewicza, w

Oni są najlepsi w pomaganiu

o jednym z obdarowanych. - Patryk miał 7 lat. Chciał dostać sterowany samochód i... pudełko ciastek. Pudełko ciastek! Taką zwykłą rzecz. Kupiliśmy mu taki supersamochód. On się z tego tak cieszył! - opowiada Natalia. Anicie wyposażyli pokój w wymarzone meble, w ubiegłym roku spełnili marzenie

Wypięknieją dolnośląskie miasta - co planują samorządy

przedszkola, szkoły i drogi. Bogatsze samorządy, jak np. Żmigród, mogą sobie ponadto pozwolić na realizację kilku dodatkowych projektów.- Poza budową kilku świetlic gminnych i dwóch sal sportowych przy szkołach podstawowych w Korzeńsku i Powidzku na ten rok zaplanowaliśmy jeszcze rekultywację składowiska

Przeprowadzka kosztem chorych dzieci?

jest podjazd dla wózków inwalidzkich. Dzieci korzystają z gabinetu logopedycznego i sali do rehabilitacji. - Sale klas integracyjnych są wyposażone w pomoce naukowe - kompletowane przez dziesięć lat - dla niepełnosprawnych. Drabinek i luster zamontowanych na stałe w sali rehabilitacyjnej pewnie nie da

Wolontariuszy jest jak na lekarstwo?

dzieci tak dają się we znaki, że chciałoby się wyjść z siebie i stanąć obok - nie ukrywa Anita Lidwa, studentka III roku inżynierii produkcji na Akademii Rolniczej, która od dwóch lat współpracuje ze świetlicą dla dzieci na Bronowicach. Agata Świąder z Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w

Przewodnik po płockich podstawówkach

;, uczniowie odnoszą sukcesy na forum międzyszkolnym (m.in. w zawodach pływackich, biegach, judo, piłce nożnej), świetlica czynna w godzinach 7.30-15.30. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Kossobudzkiego 7, tel. 024 366 97 17, sekretariat@sp3plock.pl; www.sp3plock.pl W szkole - 711

Blokowiska nowej ery

lokum dla ubogiej, licznie napływającej do miast ludności. Budowane szybko i tanio (dzięki prefabrykatom) osiedla miały zapewnić każdemu niewielkie, ale słoneczne mieszkanie, a także dostęp do obiektów wspólnych (świetlice, pralnie). Ich istnienie nie tylko rekompensowało niewielki metraż mieszkań, ale

Utopijny dom emeryta?

przystosowane będą dla niepełnosprawnych, wyposażone zostaną w system przywoławczy. Będzie świetlica, gabinet lekarski i pielęgniarski. W zależności od wielkości zajmowanego mieszkania trzeba za nie zapłacić od 40 do 80 tys. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w połowie 2009 r. mogliby wprowadzić się tam

Beskid Niski. Hajstra nad chyżą

- spotkamy tu zarówno rodziców z małymi dziećmi, jak i samotnych obieżyświatów. Wieczorami we wspólnej kuchni, świetlicy albo przy ognisku toczą się długie rozmowy, często z udziałem gospodarzy snujących opowieści o dziejach tych okolic.Hajstra znajduje się w Hucie Polańskiej - niegdyś tętniącej życiem wsi

Jest kasa na noclegownię

Rozwiązywania Problemów Społecznych. Roboty mają kosztować gminę ponad 2 mln zł. Z tego sama noclegownia - ok. 700 tys. zł. W siedmiu pokojach ma być 20 łóżek, dodatkowo świetlica, zaplecze kuchenne. Wniosek o 200 tys. zł dofinansowania w ramach pilotażowego programu prowadzonego przez Ministerstwo

Ruszył OIOK

To kolejny znaczący krok w rozwoju płockiej kardiologii. - Jeszcze jeden szczególny dzień nowej epoki w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia - cieszył się ordynator kardiologii Andrzej Drzewiecki. Świetlicę szpitala wojewódzkiego wypełnili w poniedziałek sponsorzy, przyjaciele Winiar

Przewodnik po liceach

;klasie - 28 osób; w szkole - 870, języki: ang., włoski, fran., niem., ros.; zajęcia pozalekcyjne: klub europejski, zespół muzyczny, SKS, kółka matematyczne, biologiczne, chemiczne, recytatorskie, młodych literatów, teatralne; jest świetlica; stołówka, sklepik; obiekty sportowe: dwie sale

Architekci naprawiają świat

pawilonów na dachach bloków - mrówkowców. Każdy z takich mieszkalnych modułów miałby 37 m2 i podstawowe wyposażenie; moduły można by było ze sobą łączyć, np. na potrzeby licznej rodziny. Stawianie ich na dachach już istniejących domów obniżyłoby cenę - nie trzeba by było przecież płacić za grunt pod budowę

Jeden procent. Masz szansę zostać sponsorem

niepełnosprawnych, świetlicę środowiskową, ośrodek rehabilitacyjno-wychowawczy i salę doświadczania świata) -- miejskiego w Płocku, ul. Bartnicza 1, tel. 024 262 79 50 (prowadzi klub profilaktyki środowiskowej "Przyjaciel dziecka" - ok. 50 podopiecznych), rozdysponowuje odzież i żywność). Fundacja

Straszny los sowieckich jeńców

obozów, tylko przejęła obiekty stworzone przez Niemców lub Austriaków podczas I wojny światowej. W większości były to obozy ziemiankowe, zbudowane przez samych jeńców rosyjskich od jesieni 1914 r. To były całe miasteczka. Tuchola mogła pomieścić ok. 25 tys. osób, została wyposażona w pralnie, łaźnie

Miłość w dolinie trędowatych

w wiosce w czasach komunizmu, to już przeszłość. Niedawno za pieniądze z Unii Europejskiej odremontowano ambulatorium, gdzie zmienia się opatrunki, i wyposażono świetlicę, w której jest telewizja satelitarna i klimatyzacja.Teraz trędowatym najbardziej brakuje rodzinnego ciepła. Dla części z nich, np

To nam się udało - interwencje "Gazety"

dlaczego go zabrano z domu. Po naszej czołówce już następnego dnia udało się zebrać sporą sumę pieniędzy na nowy, bardzo drogi i najnowocześniejszy aparat słuchowy. Wyposażyliśmy m.in. w zabawki, książki, pomoce, materace, stół do masażu i klocki Lego oddział psychiatrii dziecięcej we wrocławskim

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Czesław Knothe

projekt wyposażenia wnętrz na potrzeby Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kolejny kompleksowy projekt Czesław Knothe przygotował dopiero po II wojnie światowej, w 1948 było to umeblowanie świetlic szkolnych, a w 1952 wyposażenie warszawskiego Hotelu Warszawa. Największym projektem tego architekta

Grodków

i dzwon, który był przelany w 1833 r. i umieszczony nad prezbiterium; obecne wyposażenie manierystyczno-barokowe; kościół św. Michała Archanioła jest główną siedzibą dekanatu grodkowskiego kościół ewangelicki, neogotycki z l. 1845-46 – XIX w., ruiny; w 1766 roku założono w Grodkowie gminę

Gospodarka mieszkaniowa w PRL

polskich wysiedleńców z Kresów Wschodnich.Podczas przejmowania mieszkań na ziemiach zachodnich dochodziło do wielu zniszczeń. Dokonywała ich – zwłaszcza tuż po przejściu frontu – Armia Czerwona zabierająca co cenniejsze wyposażenie i wywożąca je do ZSRR. Niezależnie od tego „Ziemie

Kozarze

, wyposażenie pomieszczenia w stoliki, krzesła, szafki 1979 – adaptacja budynku szkoły podstawowej na potrzeby Domu Pomocy Społecznej dla 18 pensjonariuszy 1981 – położenie dywanika asfaltowego na żwirowej części drogi 1985 – rozpoczęcie budowy nowych obiektów DPS, gdzie umiejscowiono

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.