szkoły pielęgniarskie

PAP

PO przedstawia propozycje dla młodych rodziców

PO przedstawia propozycje dla młodych rodziców

Umożliwienie młodym matkom pracy w domu, wydłużenie tzw. urlopu tacierzyńskiego, zdrowa żywność w sklepikach szkolnych - to niektóre propozycje PO w ramach polityki prorodzinnej, przedstawione w czwartek przez polityków tej partii.

Poznań. Kandydatki PO wspólnie w sprawie polityki społecznej

Deklarację współpracy pn. "Priorytety polityki społecznej" podpisały w poniedziałek w Poznaniu kandydatki PO startujące w wyborach parlamentarnych z Wielkopolski.

PPP-Sierpień 80 proponuje 10-złotowy podatek na szpital lokalny

dzieci. "Trzeba przywrócić w szkołach stałą opiekę pielęgniarską i stomatologiczną" - wskazał Olszewski.

Radziewicz-Winnicki nowym wiceministrem zdrowia; Haber odwołany

Radziewicz-Winnicki nowym wiceministrem zdrowia; Haber odwołany

szpitala w Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie) oraz prezesem Stowarzyszenia Szpitali Powiatowych Województwa Małopolskiego, członkiem małopolskiego oddziału Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej. W resorcie zdrowia pracował m.in. nad przepisami dot. samorządu pielęgniarskiego i szpitali. ...i

PO przedstawia propozycje dla młodych rodziców

Kolejne pomysły Platformy to: opieka pielęgniarska dla dzieci w szkołach oraz aktywizacja stypendialno-zawodowa wychowanków domów dziecka. "Dobra i nowoczesna polityka prorodzinna nie może zawężać się tylko i wyłącznie do becikowego. Nowoczesna polityka dotycząca młodych ludzi w Polsce to

W.Brytania. Zmarła hm. Spławska, wybitna działaczka harcerska

działań wojennych druhna Włada rozpoczęła studia w Szkole Pielęgniarskiej przy uniwersytecie amerykańskim w Bejrucie. W 1947 r. przyjechała do Anglii, gdzie wyszła za mąż i założyła rodzinę. W 1965 r. wróciła do czynnej pracy harcerskiej jako sekretarka Głównej Kwatery Harcerek. W latach 1974-76 była

Warszawa liderem w kraju: nie boimy się gejów i cudzoziemców

Warszawa liderem w kraju: nie boimy się gejów i cudzoziemców

wynajęlibyśmy im mieszkania. Sporo pracy przed nami, ale idziemy w dobrym kierunku - tak dr Konrad Maj, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, ocenia wyniki Barometru Warszawskiego. To badanie opinii, które ratusz zleca dwa razy do roku. Ankieterzy pytają m.in. o ocenę pracy władz miasta

Janina Fetlińska (14.06.1952 - 10.04.2010)

Janina Fetlińska (14.06.1952 - 10.04.2010)

Pielęgniarskim Akademii Medycznej w Lublinie.Z dyplomem magistra pielęgniarstwa, a od 1986 roku także z tytułem doktora nauk medycznych przeprowadziła się do Ciechanowa i poświęciła pracy w organizacji służby zdrowia. - Mój zawód, pielęgniarstwo, nauczył mnie patrzeć na drugiego człowieka jak na osobę, której

Opolskie: Rozpoczęły się szczepienia przeciwko wywołującym sepsę meningokokom

. Zespoły lekarsko- pielęgniarskie (szczepienie będzie każdorazowo poprzedzone badaniem lekarskim) dotrą do 44 szkół w powiecie brzeskim.

Polska pielęgniarka: profesjonalna i leciwa

Polska pielęgniarka: profesjonalna i leciwa

pielęgniarska opieka długoterminowa. To kolejne wolne etaty. Nakładają się zaniedbania kolejnych rządów. Szpitalny personel średni podkupuje nam Europa. Od wejścia do Unii za granicę wyjechało już 5 tys. pielęgniarek, najczęściej młodych, tuż po studiach. Tymczasem, żeby wykształcić pielęgniarkę, potrzeba

Polskie pielęgniarki za krótko się uczyły

Gardias. - Nie da się jednak na ich podstawie jasno stwierdzić, kto zawinił i jak to było z uznawaniem tych kwalifikacji. Faktem jest natomiast, że programy nauczania w naszych szkołach pielęgniarskich nie przystawały do tych unijnych - mówi wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Nieoficjalnie

Wałęsa przejmie willę. Bo nie udało się jej sprzedać

Wałęsa przejmie willę. Bo nie udało się jej sprzedać

rękach jego rodziny. Po wojnie zajęło ją państwo. W dworku ulokowano najpierw miejski żłobek, potem (w latach 1964-2000) - szkołę pielęgniarską, po której do dziś pozostał nad wejściem potężny blaszany dzwonek. Dziesięć lat temu nieruchomość przekazano samorządowi Mazowsza, lecz ten od początku nie

Irak/ Polski szpital wojskowy także dla miejscowych

znających nowoczesne metody. Jak mówi jeden z lekarzy, na miejscu można znaleźć wyposażenie, ale trzeba by płacić majątek za operację, materiały i opiekę pielęgniarską. Zdaniem płk. Salamona, należy więc prowadzić otwartą politykę i pomagać miejscowej ludności. Podstawową pomoc dostarcza także nadal grupa

Liga w łódzkiej OKE

dni przed nominacją na p.o. dyrektora. Teraz zatrudnia kolejne osoby związane z LPR. Etat sekretarki przypadł Ewie Śnieg-Kapeli, niedoszłej posłance i radnej z list LPR. Skończyła szkołę pielęgniarską, potem ochronę środowiska na politechnice. Od kilku dni kierownikiem wydziału organizacyjno

Amerykański Fritzl wcale nie ukrywał ofiar

Amerykański Fritzl wcale nie ukrywał ofiar

opiekowała się przez te wszystkie lata przykutą do łóżka starą teściową. To dzięki doświadczeniu pielęgniarskiemu Nancy Jaycee i jej córki przeżyły 18 lat bez żadnego kontaktu z lekarzem. Reakcje sąsiadów i klientów firmy wydawniczej Garrido to kolejna zagadka, bo przynajmniej w ostatnich 6-8 latach widywali

Milion złotych na beatyfikację

Milion złotych na beatyfikację

pełniła do śmierci. Wybudowała w Nysie Dom Macierzysty Elżbietanek, gdzie w ciągu 22 lat przygotowała do pracy blisko 500 sióstr, założyła 90 domów zakonnych, 12 szpitali, wiele domów opieki. Kiedy Maria wysyłała swoje siostry do chorych, o szkołach pielęgniarskich nikt na Śląsku nie słyszał

Będzie dodatkowe ubezpieczenie społeczne

rozrusznik serca. "Opiekowanie się żoną nie przychodzi mi łatwo, a nie stać mnie na zapewnienie jej całodobowej opiekę pielęgniarskiej. Liczę się z tym ,że już niedługo i ja będę potrzebował takiej opieki. Nie wiem, co wtedy będzie" - dodaje z żalem. Eksperci, którzy pracowali nad ustawą zapewniają

Pielęgniarki studiują po angielsku

długo trwa rekrutacja, jakie egzaminy trzeba zdać, czego trzeba się douczyć - mówi Jacek Molicki, szef firmy. Z ofertami współpracy wystąpiły też prywatne wyższe uczelnie, a także samorząd bytomski, który sam prowadzi szkołę pielęgniarską i upatruje szansę na rozwój we współpracy z Amerykanami. Nie

Irak: polski szpital wojskowy także dla miejscowych

lekarzy, na miejscu można znaleźć wyposażenie, ale trzeba by płacić majątek za operację, materiały i opiekę pielęgniarską. Zdaniem płk. Salamona, należy więc prowadzić otwartą politykę i pomagać miejscowej ludności.Podstawową pomoc dostarcza także nadal grupa współpracy cywilno- wojskowej CIMIC. Także w

'Nowoczesna, solidarna, bezpieczna' - Polska w programie PiS

'Nowoczesna, solidarna, bezpieczna' - Polska w programie PiS

niektóre formy samorządności zawodowej, np. korporacje prawnicze, lekarskie, pielęgniarskie itp. Państwo będzie miało większy wpływ na ich działanie. Po wygranych wyborach PiS zamierza "wzmocnić demokrację". Wprowadzona zostanie równość wszystkich partii poprzez m.in.: równy dostęp do mediów i

Przemówienie wygłoszone w szpitalu pediatrycznym

i wasi rodzice pragnęlibyście mnie przyjąć w waszych domach, w kościele, w szkole, może na boisku, przy dobrym zdrowiu i pełnej sprawności. Tymczasem zaprosiłyście mnie do szpitala, który jest na jakiś czas dla was domem zastępczym po to, byście do prawdziwego domu, do waszej rodziny, mogły powrócić

Do kogo należy brama Krakowska?

Do kogo należy brama Krakowska?

przylegającego do muzeum od strony ul. Wałowej. Należą one do miasta. Archeolodzy odkryli tam pozostałości murów obronnych. Muzeum chce je odsłonić i dlatego poprosiło miasto o grunt. Ponieważ muzeum podlega sejmikowi, gmina chce się wymienić. Liczy na pozyskanie od sejmiku budynku internatu szkoły

W koalicji iskrzy z powodu emerytur pomostowych

przywileje według nowej definicji jeszcze nauczycieli. Koszt 28 mld zł, 40,5 mld zł oszczędności w 30 lat TRZECI bez nauczycieli ale z "określonymi zawodami medycznymi"- np. pielęgniarskimi. Koszt 11 mld zł, 57,5 mld zł oszczędności w 30 lat CZWARTY zakłada zachowanie przywilejów dla wszystkich

Na początku była nerka

, żeby "pobłogosławił" całej sprawie. Nie było rady, trzeba było ominąć przepisy i uznać, że nerka jest tkanką. Kto zgodził się zostać pierwszym biorcą? - To była bardzo młoda, 18-letnia, drobna dziewczyna, uczennica szkoły pielęgniarskiej - Danusia. Jej nerki na skutek infekcji praktycznie

Jak w blokowisku w Bratysławie czekano na Papieża

Bogiem.Zagaduję ładną dziewczynę z lekko zadartym nosem, żywą i trochę zaczepną. Żuje gumę. - Ten brodacz to Riszko z naszej wspólnoty św. Marcina. Dziewczyna ma na ramieniu żółtą przepaskę, jutro będzie pomagać wiernym podczas mszy. Ma 18 lat, uczy się w szkole pielęgniarskiej. Dlaczego tu przyszła? - Zobaczyć

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Medyczne Studium Zawodowe w Chełmie

koszary niemieckie, a pacjentów wymordowali członkowie SS. Historia szkoły Po wojnie pałac gubernatora znalazł się pod zarządem szpitala. W 1947 r. ulokowano w nim Wojewódzką Szkołę Pielęgniarsko-Położniczą. Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej na dyrektorkę placówki powołało Władysławę Szoc

Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Zawodowych

roku. w Helsinkach odbył się Kongres Międzynarodowej Rady Pielęgniarek, na którym przyjęto PSPZ w poczet jej członków.W 1926 roku miał miejsce II Zjazd PSPZ. Na przewodniczącą wybrano wówczas Helenę Nagórską. W zjeździe uczestniczyły również absolwentki nowo powstałej szkoły pielęgniarskiej na Czystem w Warszawie.W

Region Zachodni (Ghana)

i afrykańskie religie tradycyjne.Region ma wiele szkół pomaturalnych, wśród nich szkoły pedagogiczne i pielęgniarskie oraz politechniki i uniwersytet University of Mines and Technology w Tarkwa.W skład Regionu Zachodniego wchodzi 17 dystryktów: Ahanta West Aowin/Suaman Bia Bibiani/Anhwiaso/Bekwai Ellembelle

Luba Blum-Bielicka

, a w 1949 roku została ponownie dyrektorką Szkoły Pielęgniarskiej nr 3 w Warszawie. Prócz licznych odznaczeń państwowych posiadała najwyższe odznaczenie pielęgniarskie - Medal Florence Nightingale przyznany przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Po wyjeździe z Polski do Stanów Zjednoczonych podjęła pracę

Zofia Szlenkier

Zofia Szlenkier (ur. 7 września 1882, zm. 2 października 1939 w Warszawie) – polska pielęgniarka, pionierka pielęgniarstwa świeckiego, filantropka. Fundatorka Szpitala im. Karola i Marii dla Dzieci w Warszawie, jedna z założycielek oraz dyrektorka Warszawskiej Szkoły Pielęgniarstwa

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.