rankingi gimnazjów w polsce

PAP

Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych

Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych

Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu najlepszym technikum w Polsce - wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych.

Laureaci rankingu szkół: zdolna młodzież to przepis na sukces szkoły

# dochodzą wypowiedzi: min. edukacji Joanny Kluzik-Rostkowsiej i dyrektorów szkół #

Polscy uczniowie w światowej czołówce. Teraz gonimy Azjatów? "Testozdawalność zamiast wykształcenia to pułapka"

- Cała Polska żyje w szoku, że nasi uczniowie wyprzedzili innych uczniów - komentował w Poranku Radia TOK FM świetne wyniki badań edukacyjnych PISA Jan Wróbel. Niektórzy eksperci przyznają, że ustępujemy już tylko Azjatom. - Pójście w kierunku społeczeństwa testozdawalnego zamiast po prostu wykształconego to pułapka - przestrzegał jednak Andrzej Talaga z "Rzeczpospolitej".

Sprawdź w internecie, które liceum najlepsze

Sprawdź w internecie, które liceum najlepsze

językiem polskim, matematyką oraz ogólniej - z przedmiotami w grupie humanistycznej (polski, historia, wiedza o społeczeństwie) i matematyczno-przyrodniczymi (matematyka, informatyka, fizyka, chemia, biologia i geografia). Czy licea dobrze uczą tych przedmiotów? Czy do kapitału, który wnosi uczeń po

Zmierzysz szkolną jakość w internecie

Zmierzysz szkolną jakość w internecie

specjalistów pod okiem CKE. Efektem ich pracy jest internetowa wyszukiwarka - www.ewd.edu.pl - wszystkich gimnazjów, ogólniaków i techników w Polsce, która ocenę szkoły pokazuje jako wykres z elipsą. W zależności od ułożenia elipsy rezultat jest lepszy lub gorszy. W przypadku gimnazjów dane obejmują wyniki

Uczniowie podstawówek piszą sprawdzian kompetencyjny

Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i potrwa godzinę. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu może być przedłużony o 30 minut. Wszyscy uczniowie w Polsce będą pisać taki sam test. Następnie prace zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych

"Raport o stanie edukacji 2014" nt. ważnej roli egzaminów zewnętrznych

danym etapie edukacji mają lat nauki za sobą" - powiedział badacz. "To też jest trend, który jest obecny w wielu krajach" - dodał. Sitek zwrócił uwagę, że polski system egzaminacyjny jest bardzo zrównoważony jeśli chodzi o konsekwencje dla ucznia. Wynik sprawdzianu dla szóstoklasistów

Szkoła średnia za 40 tysięcy rocznie - dużo więcej niż najdroższe studia. Czy to gwarancja, że zdobędzie się miejsce na wybranej uczelni?

Szkoła średnia za 40 tysięcy rocznie - dużo więcej niż najdroższe studia. Czy to gwarancja, że zdobędzie się miejsce na wybranej uczelni?

przygotowują rankingi najlepszych szkół w Polsce. - To, co jest przewagą szkół prywatnych, również elitarnych, to języki obce oraz dbałość o nauczanie umiejętności miękkich - dodaje. Umiejętności te bez wątpienia ułatwiają zdobycie dobrej pracy na rynku, na którym właśnie komunikacja jest jednym z cenniejszych

80 zdolnych uczniów ze wsi otrzyma stypendia "Marzenie o Nauce"

najlepszych szkół w Polsce. W rankingu najlepszych liceów w kraju opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy", w pierwszej dziesiątce znalazło się osiem szkół, z którymi współpracuje EFC. Warunkiem ubiegania się o stypendium jest ukończenie pierwszego semestru nauki ze średnią ocen min. 4,75 bądź

Pracę zaczynali za Gierka, są starsi niż WOŚP. Kim są najdłużej urzędujący polscy samorządowcy?

Pracę zaczynali za Gierka, są starsi niż WOŚP. Kim są najdłużej urzędujący polscy samorządowcy?

 Ruchu Obywatelskiego "Polska XXI", teraz jest politykiem niezależnym. Frankiewicz był też kilkukrotnie wyróżniany w rankingu najlepszych prezydentów polskich miast wg tygodnika "Newsweek" - w 2013 roku był klasyfikowany na 12. miejscu, a rok wcześniej znalazł się tuż za

III Forum Pacjentów Onkologicznych: Strategia dla Polskiej Onkologii

Strategię zaprezentowano w czwartek podczas III Forum Pacjentów Onkologicznych, którego organizatorem jest Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych (PKPO). Inicjator Obywatelskiego Porozumienia na Rzecz Onkologii i wiceprezes PKPO Szymon Chrostowski podkreślił, że przygotowana strategia zawiera 10

Sprawdzian szóstoklasistów - pytania i odpowiedzi

Sprawdzian szóstoklasistów - pytania i odpowiedzi

Arkusz egzaminacyjny» Prawidłowe odpowiedzi» Wszyscy uczniowie w Polsce pisali taki sam test. Przez 60 minut musieli odpowiedzieć na 20 pytań testowych i 5 otwartych z języka polskiego, matematyki i przyrody. - Pytania otwarte były łatwe a zamknięte trudne. Test poszedł mi najlepiej ze

10 lat gimnazjów, czyli oświatowy matrix

10 lat gimnazjów, czyli oświatowy matrix

6 lat, liceum 3 lata, a między nimi są jeszcze 3 lata gimnazjum. Gdy w Polsce wprowadza się jakieś zmiany, pod uwagę bierze się interesy różnych grup społecznych. Tym razem pożałowano nauczycieli ze szkół podstawowych, którzy w wyniku reformy mogli stracić pracę. Przeniesiono ich do gimnazjów. Był

Edukacja po gdyńsku. Co trzecia miejska złotówka trafia do szkół

Edukacja po gdyńsku. Co trzecia miejska złotówka trafia do szkół

podstawowych w zestawieniach i rankingach wypadała nie najlepiej. Ale nowym dyrektorem została osoba pełna zapału i inicjatywy. Położyła nacisk na indywidualną pracę z uczniem, przychodziła na lekcje, pytała o zadania domowe. Jeśli ktoś go nie odrobił, przychodził do gabinetu dyrektorki i ona, matematyczka

Zostawiliśmy rower w centrum Gdańska, Gdyni i Sopotu. Co się z nim stało? [WIDEO]

Zostawiliśmy rower w centrum Gdańska, Gdyni i Sopotu. Co się z nim stało? [WIDEO]

, spokojnie stoi przez bitą godzinę nie budząc niczyich żądz. POLECAMY - NAJBOGATSI BIZNESMENI W TRÓJMIEŚCIE. NR 1 TO... [RANKING] Kwestia zaufania? Wiem, że kradzieże rowerów w Polsce to dość powszechne zjawisko, wiem, że nie powinno się zostawiać niezabezpieczonego pojazdu nawet na parę minut. A jednak

Kurator wyrzucony z pracy za złe wyniki uczniów

kuratora - przekazuje nam Małgorzata Dysarz, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Są w Polsce samorządy, którym bardzo zależy, by dobrze wypadać w rankingach wyników z egzaminu. Władze gminy Kwidzyn (woj. pomorskie) otwarcie przyznają, że śledzą wyniki szkół, rozmawiają z dyrektorami placówek, które

Raport o Stanie Edukacji 2013: nauczycielka - zawód wybrany w dzieciństwie

początkujących nauczycieli, badania szkolnych uwarunkowań efektywności kształcenia) oraz różne opracowania i publikacje. Można w nim przeczytać, że przeciętny wiek nauczyciela w Polsce to 42 lata. Nauczyciele uczący w gimnazjach i technikach są najmłodsi, a nauczyciele nauczania początkowego - najstarsi

Opinia: Uczeń zamknięty w obwodzie

Opinia: Uczeń zamknięty w obwodzie

; Jerzy Gaweł, wtedy świeżo mianowany dyrektor Gimnazjum nr 2. Dziś Gaweł jest naczelnikiem wydziału oświaty i ma zgoła inny punkt widzenia. Lansuje pomysł wiceprezydent ds. oświaty, by gimnazjaliści uczyli się w placówkach w swoim obwodzie szkolnym. Dlatego w tym roku pozwolił dyrektorom gimnazjów

Testy gimnazjalne pod lupą komisji

Pod lupę pójdą testy na koniec podstawówki i gimnazjum oraz matura. To będą pierwsze "Badania dotyczące wyników egzaminów zewnętrznych" w Polsce. Dotąd jedynie prof. Krzysztof Konarzewski z PAN sprawdził, jak testy zmieniły szkołę. Pisaliśmy o jego szokujących spostrzeżeniach. Jedna

Sopockie Autonomiczne Gimnazjum

programu Socrates Comenius 2004-2007 Młodzi Europejczycy przekraczają granice, "Szkoła globalna" przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną, "Na ratunek dzieciom w Kongo" UNICEF Sopockie Autonomiczne Gimnazjum jest organizatorem autorskiego konkursu interdyscyplinarnego "Sopockie

Sprawdź, jak uczą gorzowskie szkoły

Sprawdź, jak uczą gorzowskie szkoły

W czołówce rankingów są zwykle szkoły cieszące się w mieście dobrą opinią, uznawane za prestiżowe. Te, do których przychodzą uczniowie z dobrymi wynikami, i z dobrymi wychodzą. A szkoły, do których przychodzą uczniowie słabsi, są zwykle gdzieś na końcu rankingów, mimo iż ich uczniowie często

"Koniec" liceów? Nie, szkoła przestanie być szalona. Edukacja nie będzie powierzchowna

"Koniec" liceów? Nie, szkoła przestanie być szalona. Edukacja nie będzie powierzchowna

zapewnił w TOK FM Grzegorz Żurawski, rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej, jest niemal dokładnie odwrotnie. - Reforma programowa wprowadza pogłębione kształcenie ogólne. Łączymy gimnazjum z pierwszą klasą szkoły ponadgimnazjalnej w jeden cykl kształcenia - tłumaczył w Komentarzach Radia TOK FM. - Po

Rzeszów najbardziej przyjazny edukacji w Polsce. ''W edukacji nie można kupić jakości'' [PIERWSZY TAKI RANKING]

Rzeszów najbardziej przyjazny edukacji w Polsce. ''W edukacji nie można kupić jakości'' [PIERWSZY TAKI RANKING]

edukacji w gminach - opowiadał Jakubowski. Badano nie tylko wyniki egzaminów, ale też odsetek dzieci w przedszkolach czy nierówności podczas egzaminów. Wyniki dotyczą przedszkoli i szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. - Pozycja w rankingu nie jest powiązana z tym, jak dużo wydajemy. W

Najlepsze poznańskie liceum, to...

Na pierwszym miejscu "Marynka", tuż za nią "Marcinek". Dalej: II LO, I Prywatne LO i "ósemka". Uczniowie tych szkół najlepiej w ubiegłym roku napisali maturę. Dzięki temu ich licea znalazły się w czołówce 14. Rankingu Poznańskich Liceów. - Jaka jest recepta na sukces

Ulubione rocznice Polaków

O rocznice i miejsca pytał dorosłych Polaków pod koniec 2003 r. Pentor, a w tym samym roku CBOS zadał podobne pytania uczniom kończącym gimnazjum. Wyniki opublikowano niedawno. Pytanie było otwarte - każdy wpisywał, co chciał. - Młodzież odpowiadała pod koniec maja, krótko po uroczystościach

Test szóstoklasistów był trudniejszy

, najlepszy wynik, jaki mogli uzyskać, to 40 punktów. - Średni wynik ze sprawdzianu ucznia w naszym regionie to 22,29 punktu - mówi Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. - Średnia krajowa to 22,64 punktu. Nie odbiegamy więc znacząco od poziomu w całej Polsce. Naszym uczniom

Olimpijczycy? A niech radzą sobie sami

Im większa liczba olimpijczyków, tym wyższa pozycja w ogólnopolskim rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw", w którym ścigają się najlepsze szkoły w Polsce. W tym wyścigu liczy się także kilka podkarpackich szkół. W rankingu wojewódzkim nie do pobicia w ostatnich latach jest

Gimnazjaliści z "trzynastki" inwestują pieniądze

Mateusz Wrzos-Domoradzki, Paweł Radej i Henryk Buszkiewicz, uczniowie Gimnazjum nr 13 w Gorzowie, biorą udział w konkursie ekonomicznym "Gazety".. Jeden z nich chce być w przyszłości ekonomistą, drugi lekarzem, a trzeci tłumaczem języka angielskiego. Dziś łączy ich jedno - marzenie o

Szkoły spierają się o... podbieranie uczniów

stracił 2,5 mln zł. Matuszewski był dyrektorem I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego od 1991 r., czyli od początku istnienia szkoły. Liceum szybko zdobyło renomę. Jako pierwsze w Poznaniu i trzecie w Polsce przygotowywało do międzynarodowej matury, w rankingach rywalizowało z "Marcinkiem" i LO

Saksonia uczy lepiej niż Bawaria

matematykę. Niemcy, którzy przywykli do tego, że landy byłego NRD wleką się w ogonie najważniejszych rankingów, są w lekkim szoku. Testy PISA (Programme for International Student Assessment, czyli Program Międzynarodowej Oceny Uczniów) od 2000 r. co trzy lata przeprowadza się w najbardziej rozwiniętych

1. liga piłkarska. Prezes ŁKS traci cierpliwość

ekstraklasy, to zniknie ze sportowej mapy Polski. - Trudno zachować cierpliwość, gdy słyszy się takie brednie. Nie wiem, kiedy komentator meczu z Pogonią był ostatnio w naszym klubie i skąd czerpał wiedzę przygotowując się do relacji z tego pojedynku. Nikt w naszym klubie nie przypomina sobie, żeby udzielał

V LO takie straszne?

czasie lekcji wymaga się od nas mniej niż w gimnazjum, to jest tragedia. Ludzie w klasie maturalnej nie potrafią pisać równań reakcji. Polski polega na nieustannym gonieniu terminów. Lektur nie omawiamy (...). Trzeba dodać, że na polskim często przysypiamy, bo już nie dajemy rady. Kto wytrzyma tyle

Nie słyszeli o Hitlerze? Uczniowie nie są źli, to system ich ogłupia [WYWIAD Z NAUCZYCIELEM]

może w rejonowych gimnazjach. U mnie na lekcjach chamstwa nie ma. Nawet jak komuś się coś wyrwie, ale oczywiście nie do mnie, tylko gdzieś tam, między sobą, to grzecznie przeprasza. Wiadomo, że to kwestia podejścia, jednak warto do uczniów podchodzić dobrze i pozytywnie. Są nauczyciele, którzy z każdą

Mistrzowie Inwestowania z Poznania

publikowane były rankingi komitetów - regionalne i ogólnopolski. Ośmiotygodniowe inwestowanie ukończyło ponad 25 tys. uczniów (5,6 tys. komitetów). Najlepszy komitet w Polsce, Młodzi Maklerzy z gimnazjum w Siedliszczach (woj. lubelskie), zarobił ponad 33 tys. zł! Wspierający konkurs analitycy finansowi byli

Chwat o szczecińskiej oświacie

cóż, pomyślałem, ta Pani i jej znajomi widocznie byli na wagarach w czasie, kiedy w szkole uczono, że Kozi Wierch to najwyższa góra w całości leżąca w Polsce, i że prowadzi przez nią "Orla Perć" - szlak odwiedzany przez tysiące turystów. Nikt z radnych, stanowiących wszak "elitę elit

PISA: Polscy uczniowie lepiej czytają, gorzej liczą

udaje im się wyjaśniać zjawiska przyrodnicze w sposób naukowy. Liderem w tej dziedzinie jest Finlandia. - Nie chcemy robić z tego badania konkursu. Chcemy pokazać sedno wyniku, a unikalibyśmy traktowania go w kategoriach rankingu - twierdzi szef komisji PISA Michał Fedorowicz.Według prof. Ewy Bartnik z

Agnieszka Radwańska: Lubię sobie czasem pożartować

. Jak sobie radzą siostry Radwańskie na studiach? Jak koledzy i koleżanki reagują na znane tenisistki? - Różnie. Jedni robią wielkie oczy i szturchają w bok kolegów, inni nie zwracają uwagi, jeszcze inni proszą o autograf. Trzymamy się z Ulą blisko z naszymi znajomymi z liceum i gimnazjum. Na uczelni

Mamy wyniki sprawdzianów szóstoklasistów

, dyrektor-menedżer w SP 7. - Ważne jest także, by nauczyciele umieli przekonać uczniów do wagi sprawdzianu. Co bardziej cwane dzieciaki zrozumiały, że słaby wynik nie przekreśla szans dostania się do dobrego gimnazjum. W końcu uczeń musi być przyjęty do szkoły w swoim rejonie. W Zielonej Górze są dwie

MNiSW: Sukces, maturzyści idą na uczelnie techniczne

zawodu technika. Bo właśnie koszty dokształcenia kadry technicznej do potrzeb firm będą w najbliższych latach decydować o lokowaniu w Polsce lub nie inwestycji światowych koncernów. To dlatego Cieślak odwiedza gimnazja, gdzie spotyka się z uczniami i rodzicami. I przekonuje, że warto iść do technikum

[DZIEŃ NA ŻYWO] Nowy sondaż "GW": PO i PiS idą łeb w łeb

zmodernizować w transporcie koalicji rządzącej? B Bieńkowska: Działamy według planu, nie ma rozgardiaszu 21:05 Jakubiak: Grabarczykowi udało się rozkopanie Polski Liberadzki: Pociąg pędzie w kierunku przepaści 21:03 Zadaniem Elżbiety Bieńkowskiej na tę debatę było nie być Cezarym Grabarczykiem. Z racji

Finał akcji "Przystanek Gorzów"

warto się zająć. Stwórzmy serce miasta W Gorzowie brak zdrowego snobizmu na piękno - napisała Barbara Hrybacz, gorzowianka, która opuściła Gorzów po maturze. Dziś jest wydawcą programu Tomasza Lisa "Co z tą Polską", mieszka w Warszawie, ale do rodzinnego miasta chętnie wraca dwa razy w roku

UE: Polska wypada nieźle w rankingu edukacji

. Unijny cel to 85 proc. Na razie średnia w UE to niespełna 78 proc.System edukacji w Polsce zakłada, że uczniowie muszą skończyć 6 klas szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum (jest to tzw. obowiązek szkoły), a do 18. roku życia trzeba wypełnić tzw. obowiązek nauki - oznacza to konieczność kontynuowania

Listy. Świetna szkoła na trójkę

nas mniej niż w gimnazjum, to jest tragedia. Ludzie w klasie maturalnej nie potrafią pisać równań reakcji. Polski polega na nieustannym gonieniu terminów. Lektur nie omawiamy, co najwyżej na kilku godzinach coś się o nich powie, ale gdy przychodzi sprawdzian, mało kto coś pamięta. Trzeba dodać, że na

Nasze małolaty palą najwięcej w kraju

ostatnich lat. Ale, niestety, na tle kraju nasze województwo wypada bardzo źle. Z danych resortu zdrowia wynika, że świętokrzyskie nastolatki są liderami w tym smutnym rankingu. Codziennie sięga u nas po papierosa 20 proc. młodych ludzi. Czyli aż co piąty! - To jest bardzo smutna statystyka - przyznaje

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Moje Gimnazjum 2010 Testy humanistyczne

społeczeństwie.

Moje Gimnazjum 2010 Testy humanistyczne składa się z serii 10 bogato ilustrowanych oraz w pełni udźwiękowionych zestawów testów, które zostały opracowane na podstawie pytań z przedmiotów humanistycznych zawartych w egzaminach gimnazjalnych zebranych z całej Polski w

Moje Gimnazjum 2010 Testy matematyczno-przyrodnicze

Moje Gimnazjum 2010 Testy matematyczno-przyrodnicze to multimedialny, interaktywny kurs komputerowy przygotowujący do zdania egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej. Forma i zawartość merytoryczna programu Moje Gimnazjum 2010 Testy matematyczno-przyrodnicze odpowiada

Demonic Speedway

Wersja demonstracyjna gry Demonic Speedway.

Demonic Speedway to polska gra sportowa osadzająca rozgrywkę podczas wyścigów motocyklowych.

Demonic Speedway stwarza graczowi możliwość ścigania się, jako jeden z zawodników wyścigów żużlowych Grand Prix 2002

Allods Online MMO

Allods Online to niezwykłe MMORPG z ciekawą fabułą w pełni przetłumaczone na język polski. Miłym gestem w kierunku graczy na wyższych poziomach jest również możliwość zbudowania własnego Astralnego Okrętu. Będziemy mogli nie tylko zwiedzać nim przestrzeń Astralu ale także walczyć z okrętami