pm

Tomasz Wisio piłkarzem LASK

25-letni polski obrońca Tomasz Wisio podpisał kontrakt z beniaminkiem austriackiej Bundesligi - LASK Linz.

Dudek w bramce, Real wygrywa

Austriacki klub piłkarski LASK Linz uczcił 100-lecie istnienia rozgrywając mecz towarzyski ze słynnym Realem Madryt. W barwach hiszpańskiego zespołu, który wygrał 3:2, całe spotkanie rozegrał Jerzy Dudek

Karl Daxbacher będzie trenerem piłkarzy Austrii Wiedeń

Karl Daxbacher, dotychczasowy trener LASK Linz, w nowym sezonie poprowadzi piłkarzy Austrii Wiedeń, w której występują reprezentanci Polski Jacek Bąk i Arkadiusz Radomski.

38-latek najlepszym piłkarzem w Austrii

W głosowaniu Vastic wyprzedził Franza Schiemera z Austrii Wiedeń oraz ubiegłorocznego laureata - Niemca Alexandra Zicklera z zespołu Red Bull Salzburg. 46-krotny reprezentant Austrii jest pierwszym piłkarzem, któremu czterokrotnie przypadła ta nagroda. Trzy tytuły ma w dorobku Herbert Prohaska. Mają

Ekstraklasa piłkarska - nieoficjalnie: Brzęczek trenerem Lechii Gdańsk

Barcelonie zdobył srebrny medal. W reprezentacji Polski rozegrał 42 mecze, w których zdobył cztery bramki. W polskiej ekstraklasie występował w Olimpii Poznań, Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS Katowice oraz Polonii Bytom. Grał również w Austrii, m.in. w takich klubach jak Tirol Innsbruck, LASK Linz, Sturm

Ekstraklasa piłkarska - Brzęczek oficjalnie szkoleniowcem Lechii

również w Austrii, m.in. w takich klubach jak Tirol Innsbruck, LASK Linz, Sturm Graz i Wacker Tirol oraz w izraelskim Maccabi Hajfa. Trenerską karierę rozpoczął na wiosnę 2009 roku w ekstraklasowej Polonii Bytom, w której był grającym asystentem Marka Motyki. Od lutego 2010 roku do 6 listopada 2014 roku

Rapid Wiedeń piłkarskim mistrzem Austrii

W 35 kolejkach ligowych Rapid Wiedeń zdobył 66 pkt. Drugie miejsce ma zapewnione Red Bull Salzburg - 62, a w ostatniej kolejce o trzecią pozycję będą walczyć Austria Magna (55), Sturm Graz (53) i LASK Linz (53).

Constantini pozostanie trenerem reprezentacji Austrii

(15). 53-letni Constantini pracuje z austriacką kadrą od pół roku. Wcześniej był szkoleniowcem m.in. Austrii Wiedeń, LASK Linz i FC Superfund Pasching. W 1991 roku krótko pełnił funkcję tymczasowego selekcjonera. Campbell pożegnał się z klubem - czytaj tutaj »

Bąk znów strzela

W meczu na szczycie ligi austriackiej Austria Wiedeń zremisowała 1:1 z LASK Linz. Bąk zdobył wyrównującą bramkę w 57. min. Polski obrońca grał cały mecz i dostał żółtą kartkę. W sobotę zdobył zwycięskiego gola w spotkaniu ze Sturmem Graz (1:0). Dzięki tym trafieniom Austria ciągle jest liderem

81 obcokrajowców w lidze austriackiej

Austrii Wiedeń, Adam Ledwoń (Sturm Graz) w Austrii Kaernten, Tomasz Rząsa w SV Ried, a Tomasz Wisio w LASK Linz (poprzednio Skoda Xanthi - Grecja). W lidze austriackiej wystąpią zawodnicy z 28 krajów. Najwięcej jest Niemców (11), ale są też Argentyńczycy (8), Czesi (7), Węgrzy (6), Argentyńczycy (4

Vastić wraca do kadry Austrii

klubu LASK Linz. Vastić był nieco zdziwiony testem koncentracji na laptopie. - To była bardziej gra na play-station, tak popularna wśród młodzieży niż test dla piłkarza - opowiadał. Podopieczni trenera Josefa Hickersbergera, po testach, które zakończą się we wtorek, będą mieli wolne do 8 maja. Czas ten

Jacek Bąk - strzela częściej od Żurawskiego!

. Austria Wiedeń, w której gra stoper reprezentacji Polski, zremisowała w środę z LASK Linz 1:1 i jest liderem ligi. W sobotę to także Bąk zapewnił Austrii zwycięstwo ze Sturmem Graz 1:0. W marcu, jeszcze jako gracz Al Rayyan Bąk pokonał bramkarza Al Ahli. W czerwcu strzelił gola Azerom w reprezentacji

(Nie) Grali Polacy w ligach zagranicznych

) - na ławce w meczu z Grimsby (3:0) Tomasz Cywka (Wigan) - poza składem na mecz z Portsmouth (0:2) AUSTRIA Krzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem na mecz z Altach (0:0) Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut w meczu z LASK Linz (3:0) Adam Ledwoń (Austria Kärnten) - 90 minut i żółta kartka

Austria po Euro: na obozy przyjechało ponad 100 klubów!

stulecie LASK Linz. Rezerwowy napastnik mistrzów Europy Hiszpanów Daniel Guiza wróci do Austrii ze swoją Mallorcą, zaś wicemistrzów Niemców reprezentować będą choćby Jens Lehmann i Mario Gomez (obaj z VfB Stuttgart), Kevin Kuranyi (Schalke 04 Gelsenkirchen) czy Per Mertesacker (Werder Brema). Z Arsenalem w

Jak (nie) grali Polacy w ligach zagranicznych

Kaźmierczak (Derby) - na ławce w meczu z Cardiff (1:1) Grzegorz Rasiak (Watford) - kontuzjowany Bartosz Białkowski (Southampton) - na ławce w meczu z Barnsley (0:0) Bartosz Ślusarski (WBA) - poza składem na mecz z Aston Villą (1:2) AUSTRIA Tomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut w meczu z SV Mattersburg (2:1

Szeroka kadra Austriaków na Euro. Dziadek na ratunek

), Martin Harnik (Werder Brema/7/1), Andreas Ivanschitz (Panathinaikos Ateny/37/6), Ümit Korkmaz (Rapid Wiedeń/0), Christoph Leitgeb (Red Bull Salzburg/17), Jürgen Säumel (Sturm Graz/9), Joachim Standfest (Austria Wiedeń/29/2), Ivica Vastic (LASK Linz/46/12), Markus Weissenberger (Eintracht

Najlepszy piłkarz Austrii nie zagra na Euro 2008, bo ...rząd się nie zgodził

wybierany na piłkarza roku w Austrii. M.in. za sezon 2004-05, w którym pomógł Rapidowi odzyskać mistrzostwo Austrii po dziesięciu latach i wprowadził drużynę do Ligi Mistrzów. We wtorek znów został uznany za zawodnika sezonu. Zdobył w nim 10 goli i miał 27 asyst. Wyprzedził Ivicę Vasticia z LASK-u Linz i

Pierwszy gol Mięciela

Kärnten) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Rapidem Wiedeń (1:2) Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - pauzuje z powodu kontuzji Tomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce w meczu z Red Bull Saltzburg (3:1) FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) - wszedł w 70. minucie meczu z Lens (0:2) GRECJA Arkadiusz

Weekend Polaków w ligach zagranicznych

kartka z Austrią Wiedeń (2:1) Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut i żółta kartkaArkadiusz Radomski (Austria) - poza składemTomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce z Altach (2:0) FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) - na ławce z Nice (2:0) HISZPANIA Jerzy Dudek (Real Madryt) - na ławce z Almerią (3:1

(Nie) grali Polacy

Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem w meczu z SV Ried (5:1)Tomasz Rząsa (SV Ried) - dostał czerwoną kartkę w 44. minucie meczu z SV Mattersburg (1:5)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - 90 minut w meczu z LASK Linz (1:4)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - poza składem na mecz z Sturmem GrazJacek Bąk

Gole Polaków za granicą

)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - poza składemKrzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składemTomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut z Innsbruckiem (0:0)Tomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut z Rapidem (0:2)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - nie grał w meczu z Altach (1:0) Belgia Marcin Wasilewski (Anderlecht

Żewłakow kontuzjowany

) - zagrał 64. minuty i otrzymał żółtą kartkę w meczu z Wacker Innsbruck (0:2)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - wraca do formy po kontuzjiJacek Bąk (Austria Wiedeń) - pauzuje za kartkiTomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut w meczu z Altach (0:0) FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) - zmieniony w 67. minucie

kontuzji Jacek Bąk (Austria Wiedeń) 90 minut w meczu z Wacker Innsbruck (0:2) Tomasz Wisio (LASK Linz) wszedł w 61. minucie meczu z Rapidem Wiedeń; strzelił gola i dostał żółtą kartkę

Jacek Bąk: Polski "goldiator" w Austrii Wiedeń

W środę Jacek Bąk zdobył gola w meczu na szczycie ligi austriackiej. Austria Wiedeń zremisowała z LASK Linz 1:1. W sobotę także Bąk zapewnił Austrii zwycięstwo nad Sturmem Graz 1:0. W sumie w tym roku 34-letni stoper trafił do siatki już cztery razy. 13 października kadra gra eliminacyjny mecz z

Niedobitki, czyli co zostało z kadry Globisza

lidze. Tomasz Wisio (LASK Linz) Reprezentacja A: - Dwa lata po wicemistrzowie Europy postanowił robić karierę za granicą. Próbował w Niemczech (Arminia) i Grecji (Skoda), ale radzi sobie tylko w Austrii. Paweł Hajduczek (Tawrija Symferopol) Reprezentacja A: - Zaliczył szkółkę Auxerre, ale po powrocie

Polscy piłkarze na zagranicznych boiskach

) - cały mecz ligowy z SV Mattersburg (0:0)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - cały mecz ligowy z SV Mattersburg (0:0)Tomasz Wisio (LASK Linz) - 82 minuty w meczu ligowym z Rapidem Wiedeń (1:2) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - nie zagrał w meczu ligowym z Altach (1:1) Tomasz Rząsa (SV Ried) - cały mecz

Polacy strzelali w weekend

) - cały mecz ligowy z Panioniosem (12) Austria (mecze 26 i 27 lutego): Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - pierwsza połowa i bramka w meczu ligowym z Wackerem Tirol (2:1)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie zagrał w meczu ligowym z Wackerem TirolTomasz Wisio (LASK Linz) - nie zagrał w meczu ligowym z

Dobre wyniki producenta biżuterii

W ostatnim kwartale 2004 r. firma - czołowy producent luksusowej biżuterii i odzieży - zarobiła na czysto 3,6 mln zł. To wielka część całorocznych osiągnięć firmy, podsumowanych na 3,9 mln zł. I zarazem duża poprawa w stosunku do poprzednich wyników, bo 2003 rok przyniósł Krukowi 8,5 mln zł straty.