ile kosztuje kilogram złomu

Piotr Cieśliński

Wyrzucaj skarby z głową

Wyrzucaj skarby z głową

Jesteśmy rozrzutnym narodem. Naprawdę trudno zrozumieć, dlaczego tak wielu Polaków wyrzuca pieniądze do lasów i przydrożnych rowów. Zostawiamy tam także złoto!

Zbieracze puszek strzelają do konkurentów

Tego jeszcze w Białymstoku nie było. Zbieracze puszek po piwie strzelają do intruzów, którzy chcą zbierać złom na ich terenie.

Mieć miedź, znaczy być bogatym

W hurtowniach zaczyna brakować miedzianych blach i kabli. Klienci kupują materiały, bo obawiają się, że te z powodu coraz wyższych cen miedzi za rok nie będzie ich na nie stać

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Kopi luwak

czasem skłania mieszkańców tych terenów do łowienia łaskunów i karmienia ich owocami kawy dla łatwego uzyskania znacznych ilości tego gatunku kawy.Kopi luwak jest najdroższą kawą na świecie - kilogram kosztuje około tysiąca euro. Wynika to z faktu, że światowe "zbiory" tego gatunku kawy wynoszą zaledwie 300-400

Puszka aluminiowa

boksytu i 700 kg ropy naftowej. Energia: odzyskując aluminium ze złomu oszczędzamy 95% energii potrzebnej na wyprodukowanie aluminium z rudy. Ochrona środowiska: recykling aluminium umożliwia obniżenie zanieczyszczenia powietrza o 95% oraz wody o 97% w porównaniu z produkcją aluminium z rudy. Recykling

Tuńczyki

się tuńczykami).Tuńczyk błękitnopłetwy jest jedną z najcenniejszych ryb na świecie. W USA kosztuje od 13 do 22 dolarów za kilogram. Wysyłany samolotem do Japonii ten sam świeży tuńczyk jest sprzedawany na targu po 360 dolarów za kilogram. Największe okazy osiągają jeszcze wyższe ceny, dochodzące do 525 euro

Wagy?

jakby było lekko oszronione. Podczas gotowania lub smażenia tłuszcz rozpuszcza się, dzięki czemu smak mięsa jest bardzo delikatny. Kilogram kosztuje około 500 dolarów.

Biała kiełbasa

odsetek ceny detalicznej tego produktu. W hipotetycznej kiełbasie o cenie detalicznej 22 złotych za kilogram, 9 złotych to cena mięsa wieprzowego, 2 złote to koszt mięsa wołowego, 0,50 złotego to koszt przypraw, osłonki z jelit i wody, 1,50 złotego kosztuje transport i marketing, 4 złote to marża sklepu

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.